بنظر شما چه اتفاقی افتاد که آقای هاشمی وارد بازی انتخابات شد؟

۱ خرداد ۱۳۹۲

مصاحبه با آقای بتاریخ ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲

آقای همانطور که میدانید آقای هاشمی رفسنجانی در دقیقه ·۹وارد بازی انتخابات شد. با آنکه خودشان گفته بودند که رهبر به ایشان اعتماد ندارند و همسرشان هم گفته بودند که انتخاباتی در کار نیست . اما ظاهرا آن جوری که مشارکت هم در بیانیه اش گفته برای اعتبار بخشی به اسلامی آمدند . خواستم خواهش کنم بفرمائید بنظر شما چرا آقای رفسنجانی آمدند . چه اتفاقی افتاد و چه عواقبی دارد… گفتگوی آقای عبداللهی با آقای بنی صدر در

فایل صوتی مصاحبه

آقای خامنه ای و ولایت مطلقه فقیه محور این انتخابات است و مردم برای نخستین بار با این محور روبرو هستند و او را مسبب وضعیتی می دانند که در آنند. آقای خامنه ای در عین حال تنها در برابر قدرتهای خارجی است که ایران را به اقتصادی و تهدید نظامی بسته اند، مردم نیز با خامنه ای و قدرتهای خارجی رویارو هستند بنابرین اگر قدرتهای خارجی درک کنند که مردم ایران نیاز دارند که از بیرون تهدید نشوند تا بتوانند از درون عمل کنند بهترین فرصت برای ملت ما پیش آمده است بشرط اینکه نسل جوان امروز “حقوق ملی، حقوق ذاتی انسان و داشته های نتیجه مبارزه چندین نسل” را در قمار قدرتمدارها داغ نکند. 

شما بارها استدلالهای درستی را در لزوم فعال انتخابات پیش رو مطرح کردید ولی با کاندید شدن هاشمی رفسنجانی و اعلام حمایت خاتمی، اصلاحطلبها و ها از ایشان، این استدلال از سوی آنها طرح می شود که با تحریم انتخابات، خامنه ای مثل سال ۸۴ بدون دردسر کاندیدای مورد نظرش را از صندوق بیرون خواهد آورد و اصولا رای دادن به هاشمی باعث هزینه و دردسر بیشتری برای خامنه ای می شود! نظر شما درباره این تحلیل چیست؟

از طرف دیگر در ذهن بسیاری از جوانان نسبت به فعالی که دست رژیم را در پرشمار نشان دادن حضور مردم در انتخابات خواهد بست، تصویر روشنی وجود ندارد، آیا نباید کارهایی که کنشگر طرفدار تحریم فعال می تواند انجام دهد را بطور مشخصتر برای مردم شرح داد؟ نظر شما چیست؟

http://enghelabe-eslami.com/component/content/article/10-banisadr/mosahebe/1632-2013-05-20-09-43-49.html?Itemid=0

 

لینک مطلب در شبکه‌بندی‌های اجتماعی، برای: عضو شدن و دنبال کردن و مشترک شدن، رای‌دادن، ابراز نظر، پسندیدن، پیاده کردن، به دوستان خود ایمیل کردن، و…، و لطفا هم‌رسانی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.