گزارش پنجمین گردهمایی جنبش جمهوری خواهان دمکرات و لائیک ایران

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۲
 
 
علی صدارت: عدم باور به از موانع اصلی همگرایی خواهان
اگر تنها  هویت یک فعال سیاسی  “اپوزیسیون” به معنی مخالفت با کسی باشد، استعدادها و توانائیهای آن کنشگر  ممکن است در ضدیتها ناچیز شود. آیا یک کنشگر سیاسی حاضر است که با رفتن و احمدی‌نژاد ، بی‌هویت شود؟ فعالیت سیاسی به مثابه تلاشی پیگیر و پیوسته برای استقرار و استمرار مردمسالاری، هیچگاه  پایان نمی‌گیرد. یک فرد و یک هسته و یک جامعه و ملت، می‌تواند و باید پیوسته مردمسالارتر و حقوقمدارتر گردد و این تلاش، همیشه از خود هر فردی شروع می‌شود.

 

علی صدارت،عضو مجامع اسلامی و از دیگر سخنرانان این میزگرد در ابتدا با تاکید بر اینکه خود را به عنوان معرفی نمی کند گفت:”من خودم را اپوزیسیون معرفی نمی کنم. من یک فعال سیاسی هستم که برای استقرار دمکراسی در کشورم فعالیت می کنم اما هویتم را در ضدیت با خامنه ای و احمدی نژاد تعریف نمی کنم“.

 

او در ادامه، عدم اعتقاد در کردار و رفتار و گفتار به را یک مانع بزرگ در مسیر همگرایی خواهان عنوان کرد و افزود:” اگر کسی اعتقاد به لائیسیته نداشته باشد یکی از پیش زمینه های همکاری با جمهوری خواهان را دارا نیست و این مساله همگرایی را با مشکل مواجه می سازد”. علی صدارت همچنین از دفاع کرد و تاکید کرد علاوه بر لائیسیته می بایست بر ضرورت عبور از نظام با تکیه بر حفظ و یکپارچگی کشور و مرزبندی با بدیل سازی توسط های بیگانه و مداخله خارجی پافشاری کرد و از خط قرمزها برای همکاری سخن گفت.

 

 

لینک مطلب در شبکه‌بندی‌های اجتماعی، برای: عضو شدن و دنبال کردن و مشترک شدن، رای‌دادن، ابراز نظر، پسندیدن، پیاده کردن، به دوستان خود ایمیل کردن، و…، و لطفا هم‌رسانی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.