در ۲۴ خرداد ۱۳۹۲ در خانه بمانیم تا تجربۀ سوریه را نبینیم!

۱۲ خرداد ۱۳۹۲

علی صدارت : گروهها و تشکیلات و افرادی که با بی‌اعتمادی به خود و مردم، و با اعتیاد به قدرت و زورمداری، زبان و قلم ابهام آمیز بکار برده‌اند، و به هموطنان خود پیشنهاد روشن و شفاف تحریم “انتخابات”  را ارائه نکرده‌اند و یا برای مردم حکم و فرمان و فتوای شرکت در “انتخابات” را صادر کرده‌اند، دست به قماری بازنده برروی آبروی سیاسی/اجتماعی/روشنفکری/… خود زده‌اند و در عین حال با سرنوشت نسلی دیگر بازی می‌کنند.

از سوی دیگر قلم و زبان شفاف و روشن پیشنهاد جنبش و فعال تحریم “انتخابات” و پیشنهاد همدلی با حصرشدگان و زندانیان سیاسی، و پیشنهاد حصر خانگی خویش در روز انتخابات و نافرمانی مدنی  خشونت‌زدا به هموطنان، پذیرشی شعف آمیز داشته است. با این اقدام، ایران (از جمله و به خصوص نیروهای سرکوب و اطلاعات و امنیت) و نیز افکار عمومی دنیا، انزوای سی سالۀ رژیم  را به وضوح خواهد دید و هموطنان می‌توانند این اقدام را با ابتکار روشهای خشونت‌زدا، به جرقه‌ای برای شروع خیزشهای وسیع و فراگیر برای گذاری صلح‌آمیز از که هرگونه اصلاحی را غیرممکن کرده است تبدیل کند.

 

چندی پیش متنی را در باب جنبش تحریم فعال “انتخابات”، تهیه و برای دوستان ارسال نمودم. به نظر می‌رسد که این اقدام، مورد پسند و اقبال قرار گرفته است زیرا  که در سایتها، تویتر، فیس بوک، بالاترین، ای‌میل‌های انبوه و زنجیره‌ای،…. منتشر شده است. با خوشحالی گهگاه  می‌بینم که آنرا توسط ایمیل‌های زنجیره‌ای به خودم هم فرستاده‌اند.  

طی سه دهۀ گذشته، رژیم موفق بوده است که با پروپاگندای رسانه‌ای و ایجاد ترس در دل مردم، ملت را در زندان انتخاب بین بد و بدتر محصور کند. این تزویر بخصوص در روزهای آخر مانده به “انتخابات” بسیار شدیدتر می‌شده است و رژیم از تمام امکانات رسانه ای خود برای مغزشوئی استفاده کرده است. اگر از حالا فعالیتها را برای عیان کردن انزوای رژیم و مشروعیت مردمی نداشتن آن، هرچه گسترده‌تر نکنیم، در یکی دو سه روز قبل از “انتخابات” امکانات رسانه‌ای مردمی ممکن است نتواند با سرعت و  اندازه کافی با سیستمهای مغزشوئی و پروپاگندای رژیم مقابله کند و باز عده‌ای از هموطنان خود را در انتخاب بین بد و بدتر، آنهم فقط بد و بدتری که رژیم با توهین جلوی جامعه پرتاب می‌کند، پیدا کنند و با رفتن به حوزههای رای‌گیری به رژیم اجازه دهند که از مردم استفاده ابزاری برای نشان دادن مشروعیت کند.

این متن را برای اطلاع و اگر مایل بودید، برای انتشار وسیع توسط شما دوستان هم ارسال می‌کنم.

به امید و آزادی و صلح در منطقه

فایل تصویری:
 
https://www.youtube.com/watch?v=LJzugI5Myog&feature=youtu.be
❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊

هموطن!

بیش از سه دهه است که حاکمیت رژیم ولائی، با  القاء ترس در جامعه، انتخاب بین بد و بدتر را (آنهم فقط بدها و بدترهای مورد پسند خود را!)  به هموطنان تحمیل کرده است و وضعیت ما در این سه دهه  پیوسته از قبل بدتر و بدتر و بدتر… شده؛

برای بازیافت حق حاکمیت خویش، حقی که متعلق به تک تک شهروندان است؛

برای آنکه رژیم غاصبِ حقِ حاکمیت، حضور در پای صندوق‌های رأی را جواز زدن چوب حراج به آنچه از هستی مانده است، گمان نبرد؛

برای این که قدرتهای خارجی ما را از جنس رژیم ولایی ندانند و وطن ما را بیش از این با تحریم و تهدید، دچار  فقر و خشونت  

 

نکنند؛

برای اعتراض به استبداد؛

برای اعتراض به خشونت و فساد و فقر و خفقان؛

برای اعتراض به قتل و اعدام و شکنجه؛

برای اعتراض به نمایش توهین‌آمیز “انتخابات” و صرف نظر از اینکه چه کسانی رد و یا تأیید صلاحیت شدند و یا با حکم حکومتی احتمالی صلاحیت بگیرند و دوباره وارد صحنۀ نمایش بشوند؛

 

برای  عصیان به تبعیض‌ها و  تحقیرهای سی سالۀ رژیم؛

برای محروم کردن رژیم از مشروعیتی که با زور و تهدید از مردم گدائی می کند؛

برای رهائی از غم و انفعال و برای بازجستن شادی و خودانگیختگی؛

برای شرکت فعالانه در جنبشی و همگانی و خشونت‌زدا برای سرنگونی نظام ولایت مطلقه؛

برای همدلی با زندانیان سیاسی و عقیدتی؛

برای اعتراض به تجاوز و شکنجه و زندان و حصر؛

برای رهائی از زندان بزرگی که رژیم ولایت مطلقه، ایرانیان را طی سه دهه در آن محصور کرده است؛

با حصر خانگی خویش در روز ۲۴ خرداد ۱۳۹۲، خیابانها را خلوت بگذاریم؛

برای یک بار هم که شده، با پشت کردن به قدرتهای داخلی، انزوائی که بیش از سی سال در آن است را به داخلی (به خصوص نیروهای سرکوب) به طور واضح نمایش دهیم؛

 

برای یک بار هم که شده، با پشت کردن به قدرتهای داخلی، انزوائی که بیش از سی سال در آن است را به دنیا (به خصوص مردم کشورهائی پیوسته را تهدید به تجاوز میکنند) به طور واضح نمایش دهیم و با صدای بلند بگوئیم که ما مردم ایران، از جنس خامنه‌ای‌ها و هاشمی‌ها و احمدی‌نژادها نیستیم. ما ملت رشیدی هستیم و خودمان این توانائی را داریم که از شر رژیم ولایت مطلقه خلاص شویم؛

 

همۀ فجایعی که در عراق و افغانستان و سوریه و لیبی و…. شاهدیم، ریشه در عدم و رجوع به قدرتهای داخلی و خارجی دارد؛

 

بعد از عیان کردن انزوای سی‌سالۀ در مقابل دنیا و ایران (به خصوص نیروهای سرکوب)، مقدمات خیزش همگانی و خشونت‌زدا  را با اعتماد به نفس فردی و ملی، با خلق و ابتکار انواع نافرمانی‌های مدنی  برای بی‌اثر نمودن وسایل سرکوب در دست سرکوبگران گذار صلح‌آمیز به را فراهم کنیم.

 

@@@@@@@@@@@@@

 

Sedarat 92-05-09= فرصت انتخابات و جنبش عمومی: گفتگوی مرتضی عبداللهی با آقای علی صدارات

 

http://youtu.be/LJzugI5Myog   فایل تصویری

لینک مطلب در شبکه‌بندی‌های اجتماعی، برای: عضو شدن و دنبال کردن و مشترک شدن، رای‌دادن، ابراز نظر، پسندیدن، پیاده کردن، به دوستان خود ایمیل کردن، و…، و لطفا هم‌رسانی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.